Meniu

JONINIŲ (RASOS) ŠVENTĖ

Birželio 20 d. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio- darželio bendruomenė susirinko švęsti Joninių (Rasos) šventę. Susibūrimo pradžią paskelbė pučiamas ragas. Į šventę vaikai susirinko pasipuošę tautiniais rūbais. Apie žoliavimo papročius, augalų vaistines savybes, paparčio žiedo ieškojimo paslaptis pasakojo mokytoja Rasa. Dalyviai pynė iš įvairiausių lauko gėlių vainikus, jais puošėsi galvas. Apie vandens, ryto rasos gydomąsias savybes papasakojo mokytoja Vida, o vėliau šventės dalyviai atliko apeigas su vandeniu.

Į šventę buvo pakviestas svečias – Valdas Rutkūnas, liaudies tradicijų puoselėtojas, papročių žinovas, kuris aukure įžiebė ugnį, supažindino  su ugnies galia, jos šventumu.  Visi susirinkusieji į aukurą bėrė gintaro dulkes, palydėdami jas geriausiais linkėjimais. Vėliau šoko ratelius, šokinėjo per simbolinį laužą, mėtė gėlių vainikus ant žolynais papuoštos stebulės, žaidė apeiginius žaidimus grojant svečiui armonika.

Renginio metu ugdytiniai sužinojo, kodėl kiekvienam iš mūsų yra svarbu pažinti augalus, žinoti jų savybes, saugoti švarų vandenį ir ugnį, tęsti senolių tradicijas, nes patys mes esame gamtos dalis.

Gražią Joninių (Rasos) šventę užbaigė varduvininkų sveikinimais.

Nuoroda į filmuotą medžiagą https://www.youtube.com/watch?v=7AzdEXtezk4&t=7s


laisvos vietos

laisvos vietos

Projektai

Projektai

Programos

Programos

Konsult. pagalba

Konsult. pagalba

Steigėjas

Steigėjas

Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis
Įstaigos kodas 190113365
AB bankas „Swedbankas“
A. s. LT32 7300 0100 0252 7009

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Jolita Uljanovienė - direktorė

A. Mackevičiaus g. 21, 86131 Kelmė
Tel. +370 665 30 167
Tel. +370 616 09 833
El. paštas: labas@kulverstuko.lt

2024 © Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis
Versija neįgaliesiems